Sarıyıldız: Akdeniz’de asfalt sorunu yaşayan tek mahallemiz kalmayacak | İmge Gazetesi

 
             HABER ARŞİVİ    |    GÜNCEL    |    ÖZEL HABER    |    SİYASET    |    KÜLTÜR SANAT    |    EKONOMİ    |    YAŞAM    |    SPOR
Sarıyıldız: Akdeniz’de asfalt sorunu yaşayan tek mahallemiz kalmayacak


Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinden, bölgedeki çalışmalar hakkında bilgi alan Sarıyıldız, Akdeniz’de tüm mahallelere eşit hizmet sunacaklarının altını çizdi.

 

Akdeniz Belediye Başkanı Hoşyar Sarıyıldız, Camili, Esenli, Hebilli ve Iğdır mahallelerini birbirine bağlayan yolda gerçekleşen düzenleme ve yenileme çalışmalarını yerinde inceleyerek, “Akdeniz’de asfalt sorunu yaşayan tek mahalle kalmayacak. 2024 yılı içinde kırsal bölgelerdeki tüm yollarımızı toplam 26 bin 535 metre sathi kaplama ile donatacağız” dedi.

Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinden, bölgedeki çalışmalar hakkında bilgi alan Sarıyıldız, Akdeniz’de tüm mahallelere eşit hizmet sunacaklarının altını çizdi. 5 yılın sonunda ilçenin bütün sorunlarının çözüme kavuştuğu bir yönetime imza atacaklarını söyleyen Sarıyıldız, “Şu an bulunduğumuz bölgenin yollarının yenilenmeye ihtiyacı vardı. Çünkü artık kullanılabilir durumda değildi. Traktörler bile bu yollardan güçlükle geçebiliyordu. Biz de bu kapsamda başkan yardımcılarımız ve meclis üyelerimiz ile birlikte alana gelip inceleme ve çalışmalara başladık. Burada bölgenin en işlek caddesinde, 3 mahalleyi birbirine bağlayan yolda tadilata başladık. Emekçi arkadaşlarımız da bu konuda gerekli hassasiyeti gösteriyor. Bu sayede başta üreticiler olmak üzere bölgede yaşayan insanlarımızın sorunu çözüme kavuşmuş olacak” diye konuştu.

“Köy yollarında 26 bin 500 metre sathi kaplama yapacağız”

Akdeniz Belediye Başkanı Sarıyıldız, fen işleri ekiplerinin yıl içinde tüm köy yollarında yenileme yapacağını kaydederek; “2024 yılı içinde yapılmasını planladığımız Akdam, Bekirde, Çilek, Civanyaylağı, Esenli, Karacailyas, Homurlu, Kazanlı, Evci, Yakaköy, Puğkaracadağ, Yukarı Burhan ve Demirhisar mahallelerimizde toplamda 26 bin 500 metrelik bir alanda sathi kaplama yapmayı planlıyoruz. Çünkü buradaki yollar artık aşınmış, çukurlaşmış bir halde. Bu yolların hepsini yenileyip kullanıma uygun hale getirerek vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracağız. Öncelikli hedefimiz, Akdeniz’de tüm mahallelerimizin eşit hizmet alması. Böylelikle 5 yılın sonunda Akdeniz’in bütün sorunlarının çözüme kavuştuğu bir yönetime el birliğiyle imza atacağız” ifadelerini kullandı.

 

 

Etiketler :
Paylaş :

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  FLAŞ HABER

  HABER ARA
 
 
  
  YAZARLAR
   
  FLAŞ HABER 


 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GÜNCEL HABERLER SİYASET HABERLERİ SPOR HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 

İmge Gazetesi Mersin | Resmi Web Sitesi | Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
imgegazetesi.com © Copyright 2014-2024 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA