Akdeniz’in artık ’Sardalye Parkı’ var | İmge Gazetesi

 
             HABER ARŞİVİ    |    GÜNCEL    |    ÖZEL HABER    |    SİYASET    |    KÜLTÜR SANAT    |    EKONOMİ    |    YAŞAM    |    SPOR
Akdeniz’in artık ’Sardalye Parkı’ var


Akdeniz Belediye Meclisinin oybirliği ile aldığı karar sonucu, şirin bir balıkçı kasabası olan ve Balık Festivali ile adını artık tüm Türkiye’nin bildiği Karaduvar Mahallesi sahiline yapılan yaklaşık 18 bin metrekarelik park ve yeşil alana ’Sardalya Park’ adı verildi.

 

Akdeniz Belediye Meclisinin oybirliği ile aldığı karar sonucu, şirin bir balıkçı kasabası olan ve Balık Festivali ile adını artık tüm Türkiye'nin bildiği Karaduvar Mahallesi sahiline yapılan yaklaşık 18 bin metrekarelik park ve yeşil alana 'Sardalya Park' adı verildi.

Akdeniz Belediye Meclisi, Haziran ayı ikinci birleşimini, Mustafa Gültak başkanlığında gerçekleştirdi. Toplantıda, bir önceki birleşime ait tutanak özeti oybirliği ile kabul edildi. Mecliste, bir önceki toplantıda komisyonlara sevk edilen gündem maddeleri okunup oylandı ve oybirliği ile kabul edildi.

Mecliste, İçel Sanat Kulübünün 2-3 Haziran 2023 tarihleri arasında organize ettiği karikatür, çizgi roman ve stand up alanında Türkiye'nin hem tanınmış hem de ümit vaat eden sanatçıların davet edildiği 2'nci 'Mizah Günleri'ne, Akdeniz Belediyesince KDV dahil 20 bin TL maddi desteğin sağlanması hakkında komisyonlarda oybirliği ile kabul edilen konu görüşüldü. İçel Sanat Kulübüne maddi destek sağlanmasına ilişkin teklif, meclis üyelerinin de oybirliği ile aldığı kararla kabul edildi.

Toplantının ikinci gündem maddesinde ise Akdeniz ilçesine bağlı Karaduvar Mahallesi sahil yolunda, mülkiyeti hazineye ait olan ve park/yeşil alan düzenlemesi yapılmak üzere belediyeye tahsis edilen 17 bin 638 metrekare yüzölçümlü taşınmaz üzerinde yapılan park ve yeşil alana 'Sardalya Park' isminin verilmesi ile ilgili komisyonlara müştereken havale edilen konu görüşüldü. Komisyonlardan da oybirliğiyle gelen teklif, meclis üyelerinin de oybirliği ile kabul edildi.

Böylelikle kentte özellikle balıkçılıkla tanınan, Akdeniz Belediyesinin geçen yıl 3'üncüsünü düzenlediği Balık Festivali sayesinde adını tüm Türkiye, hatta dünyanın tanıdığı şirin bir sahil kasabası olan Karaduvar Mahallesi'ne kazandırılan, yaklaşık 18 dönüm üzerinde kurulan park ve yeşil alana 'Sardalya Park' adı verilmiş oldu.

Akdeniz Belediye Meclisinin bir sonraki toplantısı, 3 Temmuz 2023 Pazartesi günü saat 10:00'da yapılacak.

 

 

Etiketler :
Paylaş :

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  FLAŞ HABER

  HABER ARA
 
 
  
  YAZARLAR
   
  FLAŞ HABER 


 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GÜNCEL HABERLER SİYASET HABERLERİ SPOR HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 

İmge Gazetesi Mersin | Resmi Web Sitesi | Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
imgegazetesi.com © Copyright 2014-2024 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA