MESİAD SEKTÖREL GELİŞMELERİ ÜYELERİNDEN DİNLİYOR | İmge Gazetesi

 
             HABER ARŞİVİ    |    GÜNCEL    |    ÖZEL HABER    |    SİYASET    |    KÜLTÜR SANAT    |    EKONOMİ    |    YAŞAM    |    SPOR
MESİAD SEKTÖREL GELİŞMELERİ ÜYELERİNDEN DİNLİYOR


MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin ve beraberindeki Yönetim Kurulu Üyeleri, MESİAD üyelerini ziyaret ederek, sektörel gelişmeler hakkında bilgi alıyor.

 

MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin ve beraberindeki Yönetim Kurulu Üyeleri, MESİAD üyelerini ziyaret ederek, sektörel gelişmeler hakkında bilgi alıyor.

Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (MESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin, Başkan Yardımcısı Rıdvan Arıç, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Avcılar ve Ali Can ile birlikte MESİAD Üyeleri, Hasan Yiğit (Ahmet Yiğit Ağır Nakliyat), Abidin Gökdeniz (Volvo Truck) Ramazan Alkış (Barış Otocam), Nihat Kadıoğlu(Anıl Akü) ve MESİAD fahri üyesi Abdullah Ayan’ı ziyaret ederek, sektörlerindeki gelişmeler ile kentimiz hakkında bilgi aldı.

“TIRMIL SANAYİ SİTESİ YOLLARI ÇUKURLARLA DOLU”

Ziyaretler esnasında konuşan Başkan Engin, “Sivil toplum kuruluşları güçlerini üyelerinden alırlar. Üyelerimizi ziyaret ederek sektörlerindeki gelişmeleri bizzat kendilerinden duymak istedik. Ekonomik sorunlar nedeni ile birçok sektör zor duruma düştü. Zor durumları atlatmak için daha fazla üretmenin yanında sorunları aşmak adına devletin bazı sektörleri sübvanse etmesi ve finansa erişimin kolaylaştırılması gerekmektedir. Bugünkü ziyaretlerimizde bir kez daha gözlemledik ki; Tırmıl Sanayi Sitesi yolları çukurlarla dolu. Yağmur suyu drenaj sisteminin de olmadığını tespit ettik. Belediyeler sanayicinin sorunlarına kulak vermelidir”  dedi.

Tırmıl Sanayi Sitesi’nde asfalt ve altyapı çalışmalarının acilen yapılması gerektiğini ifade eden Başkan Engin, Sanayi Sitesi Bölgesindeki önemli kavşaklara trafik ışıklarının yapılması gerektiğini aktardı.

AYAN: HAFİF RAYLI SİSTEMDE ANTEP MODELİ UYGULAMALIYIZ

Daha sonra MESİAD Fahri Üyesi araştırmacı-yazar Abdullah Ayan’ı ziyaret eden MESİAD Yönetimi, ulaşım ve hafif raylı sistem hakkında sohbet etti. MESİAD’ın da sık sık dile getirdiği 2. Çevreyolu’nun Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesine kadar uzatılmasının hem sanayi bölgelerini hem de vatandaşı rahatlatacağını belirten Ayan, bu konuda Akdeniz ve Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin ortak planlama yapması gerektiğine değindi. Hafif raylı sistemin de iki sanayi bölgesini kapsayacak şekilde 2. Çevreyolu’na yapılması durumunda yerleşim alanlarından çalışma alanlarına ulaşımın kolaylaşacağını belirten Ayan, “Hafif raylı sistem için Gaziantep gibi düşük maliyetli, kısa sürede tamamlanacak bir planlama yapmalıyız” dedi.

 

Etiketler :
Paylaş :

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  FLAŞ HABER

  HABER ARA
 
 
  
  YAZARLAR
   
  FLAŞ HABER 


 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GÜNCEL HABERLER SİYASET HABERLERİ SPOR HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 

İmge Gazetesi Mersin | Resmi Web Sitesi | Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
imgegazetesi.com © Copyright 2014-2024 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA