Üretici kadın standından kendi markasını kurdu | İmge Gazetesi

 
             HABER ARŞİVİ    |    GÜNCEL    |    ÖZEL HABER    |    SİYASET    |    KÜLTÜR SANAT    |    EKONOMİ    |    YAŞAM    |    SPOR
Üretici kadın standından kendi markasını kurdu


Mersin Büyükşehir Belediyesinin, Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde kentin birçok noktasında kurduğu ‘üretici kadın stantları’ ile kadınlar gelir elde ederken, üreticilerin tanınırlıkları da artmaya devam ediyor.

 

Mersin Büyükşehir Belediyesinin, Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde kentin birçok noktasında kurduğu ‘üretici kadın stantları’ ile kadınlar gelir elde ederken, üreticilerin tanınırlıkları da artmaya devam ediyor. El emeğiyle ürettiği seramik eşyalarını üretici kadın stantları sayesinde satarak gelir elde eden ve zaman içerisinde müşterisi artan seramik sanatçısı Özlem Yılmaz, kurduğu kendi markasıyla evde üretim yapan diğer kadınlara da örnek oldu.

Alışveriş yapanların sadece seramik değil, geri dönüştürülebilir pek çok farklı ürünü de talep ettiğini kaydeden Yılmaz, özellikle sürdürülebilir ürünlere olan talepleri karşılayabilmek adına, kadınlarla bez ve file çantalar üretmeye başladıklarını ifade etti.

"Annemin file çantasından yola çıkarak, file ve bez çanta üretmeye başladım"

Kadın emeğinin kendi mağazasında da görünür olması ve taleplerin karşılanması için çalışmalara başladığını belirten Yılmaz, “‘Bez çantaları nasıl kombinleyebilirim?’ derken, annemin file çantasından yola çıkarak, file ve bez çanta üretmeye başladım” dedi. Halk EğitimMerkezindeki eğitmenlerle iletişime geçtiğini söyleyen Yılmaz, sürdürülebilir çalışmalar yapan bir eğitmenle ortak olarak bir marka kurduklarını vurguladı.

Karaduvar’da balıkçılar için file çantalar yapan kadınlarla yola çıktıklarını belirten Yılmaz, “Burada kadınların üretime destek olmasını sağlıyorum. Çünkü burada üretilen her şey satıldığı zaman, direkt onların kesesine geri dönüyor. Hem ben kazanıyorum, hem onlar kazanıyor. Yani hep beraber, kazan-kazan ilişkisi içerisindeyiz ve bunu hep birlikte yapıyoruz” sözlerine yer verdi.

Marka haricinde, stüdyosunda sadece kadın emeği ürünleri bulundurduğunun altını çizen Yılmaz, kadınlarla birlikte büyümeyi hedeflediğini vurguladı. Üretimin her aşamasının ise sürdürülebilir ürünlerle olması için ham maddeleri araştırdıklarını kaydeden Yılmaz, “Bir kere bunların hem sürdürülebilir olması, hem de doğaya zarar vermeyen içeriklerden oluşması gerekiyor. Özellikle keten çantalar kullanıyor ve kanvas çantalar yapıyoruz. Çünkü geri dönüşüm bizim için çok önemli. Ben burada bütün atıklarımı da topluyor ve belediyemizin geri dönüşümüne yolluyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

Etiketler :
Paylaş :

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  FLAŞ HABER

  HABER ARA
 
 
  
  YAZARLAR
   
  FLAŞ HABER 


 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GÜNCEL HABERLER SİYASET HABERLERİ SPOR HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 

İmge Gazetesi Mersin | Resmi Web Sitesi | Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
imgegazetesi.com © Copyright 2014-2024 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA