Yenişehir’de yollar yenilendi | İmge Gazetesi

 
             HABER ARŞİVİ    |    GÜNCEL    |    ÖZEL HABER    |    SİYASET    |    KÜLTÜR SANAT    |    EKONOMİ    |    YAŞAM    |    SPOR
Yenişehir’de yollar yenilendi


Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, yol ve asfalt çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, yol ve asfalt çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Kent genelinde daha güvenli ve konforlu ulaşım için çalışma başlatan ekipler, asfalt ve kaldırım iyileştirme çalışmalarını bünyesinde Yenişehir ilçesi 20. Cadde’de yol ve asfalt çalışmalarını tamamlayarak yolu yeniledi.

Üstyapı çalışmalarıyla araç ve yayaların konforlu ve güvenli ulaşımına katkı sağlayan yol yapım ekipleri, özellikle deforme olmuş şehir içi yolları da yeniden ele alarak, yenileme çalışmaları gerçekleştiriyor. 20. Cadde’nin 17. Cadde ile 13. Cadde arasında kalan bin 600 metre uzunluğundaki bölümünde zamanla deforme olmuş asfaltı ve kaldırımları yenileyen Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri, freze makinesi ile eskiyen, bozulmaların meydana geldiği ve ömrünü tamamlamış asfaltın kazısını gerçekleştirdi. Deforme olan asfalt sökülerek yerine yeni asfalt dökümü hazırlıklarını tamamlayan ekipler, sıcak asfalt serimi sonrasında yol yenileme işlemlerini tamamladı. Bin 600 metre uzunluğundaki yol boyunca ekipler, 8 bin 850 ton sıcak asfalt kullanarak yolu yeni görünümüne kavuşturdu.

Deforme olan bordür taşları ve kaldırımlar da yenilendi

Yol yenileme çalışmaları ile eş zamanlı olarak deforme olmuş bordür ve kaldırımları da yenileyen ekipler tarafından engelli vatandaşların kullanımına uygun rampalar yapıldı. Mevcut ihtiyaca göre belirlenen kısımlarda, caddenin bozulan yaya kaldırımlarını yenileyen ekipler, çalışmalarını kademeli bir şekilde sürdürdü. Çalışma bünyesinde 2 bin 250 metre bordür yenileme ve 3 bin 450 metrekare kaldırım imalatı yapıldı. Asfalt serim çalışmalarının tamamlanmasının ardından son olarak çizgi uygulaması yapılan yol, vatandaşların hizmetine sunuldu.

 

Etiketler :
Paylaş :

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  FLAŞ HABER

  HABER ARA
 
 
  
  YAZARLAR
   
  FLAŞ HABER 


 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GÜNCEL HABERLER SİYASET HABERLERİ SPOR HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 

İmge Gazetesi Mersin | Resmi Web Sitesi | Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
imgegazetesi.com © Copyright 2014-2024 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA