Çocuklar mektupla kar istedi, Başkan Tarhan karne günü sürpriz yaptı | İmge Gazetesi

 
             HABER ARŞİVİ    |    GÜNCEL    |    ÖZEL HABER    |    SİYASET    |    KÜLTÜR SANAT    |    EKONOMİ    |    YAŞAM    |    SPOR
Çocuklar mektupla kar istedi, Başkan Tarhan karne günü sürpriz yaptı


Mersin’de geçtiğimiz günlerde mektup yazarak Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’dan okullarına kar isteyen öğrenciler, karne gününde kar sürpriziyle sevindi.

 

Mersin'de geçtiğimiz günlerde mektup yazarak Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan'dan okullarına kar isteyen öğrenciler, karne gününde kar sürpriziyle sevindi. Çocuklar, Başkan Tarhan'dan hem karnelerini aldı hem de onunla kar topu oynadı.

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, geçtiğimiz günlerde mektup yazarak okullarına kar getirmesini isteyen Mezitli Yiğitcan Çiğa İlkokulu'ndaki öğrencilere karne gününde sürpriz ziyaret yaptı. Öğrencileri sınıflarında ziyaret ederek karnelerini dağıtan Başkan Tarhan, çocuklara kitap da hediye etti. Tarhan, daha sonra çocuklarla birlikte Toroslar'dan getirilen karların döküldüğü alana geçerek kar topu oynadı. Öğrencilerin yanı sıra öğretmen ve velilerin de katıldığı kar eğlencesinde okulun son gününde neşeli anlar yaşandı.

“Çocuklarımıza sürpriz yaptık”

Çocukların mutluluğunu görmenin kendilerini de mutlu ettiğini vurgulayan Başkan Tarhan, “Bugün ülke genelinde çocuklarımızın mutlu ve özel bir günü. Çocuklarımız ve velilerimiz karne sevinci yaşıyor. Çocuklarımız bana ayrı ayrı mektup yazarak okullarına kar getirmemizi istemişlerdi. Biz de onlara sürpriz yaparak hem okullarında ziyaret ettik hem de birlikte kar topu oynadık. Karne alan çocuklar neşeli bir şekilde kar topu oynadılar. Onların bu neşelerini görmek bizleri de ayrıca mutlu ediyor. Çünkü ülkemizi Atatürk'ün çizdiği yolda çağdaşlığa taşıyacak olanlar bu çocuklarımızdır” dedi.

Tarhan, çocukların kar isteklerini “Kar Perisi Başkana Söylemeyi Unutma” başlığıyla yazdıkları mektupla dile getirdiklerini belirterek, “‘Belediye Başkanımız, 21 Ocak 2022 Cuma günü karne alıyoruz. Bize karne hediyesi vermek ister misiniz? Okulumuza kar istiyoruz. Okulumuza kar getirirseniz çok seviniriz. Sizi seviyoruz. Eğer okulumuzda kar olursa ben kardan adam yapacağım. Arkadaşlarımla kar topunu birbirimize fırlatacağız. Sizi seviyoruz. Okulumuzda kar olursa çok seviniriz' şeklinde her biri kendi el yazısı ile mektup haline getirmişlerdi. Çocukları mutlu etmek bence çok güzel bir şey” ifadelerini kullandı.

 

 

Etiketler :
Paylaş :

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  FLAŞ HABER

  HABER ARA
 
 
  
  YAZARLAR
   
  FLAŞ HABER 


 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GÜNCEL HABERLER SİYASET HABERLERİ SPOR HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 

İmge Gazetesi Mersin | Resmi Web Sitesi | Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
imgegazetesi.com © Copyright 2014-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA