DEMOKRAT PARTİ AKDENİZ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MUSTAFA AKGÜL: ’BU SEÇİMİ ALACAĞIZ’ | İmge Gazetesi

 
             HABER ARŞİVİ    |    GÜNCEL    |    ÖZEL HABER    |    SİYASET    |    KÜLTÜR SANAT    |    EKONOMİ    |    YAŞAM    |    SPOR
DEMOKRAT PARTİ AKDENİZ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MUSTAFA AKGÜL: ’BU SEÇİMİ ALACAĞIZ’


Demokrat Parti Akdeniz Belediye Başkan Adayı Mustafa Akgül, ’Üzerimizdeki bu vebalden hep birlikte kurtulabilmek için beraberce canla başla çalışacağız. Allah’ın yardımı ve vatandaşın desteği ile birlik beraberlik içerisinde, üzerimize düşeni sonuna kadar yaparak bu seçimi alacağız. Bu m

 

Demokrat Parti Akdeniz Belediye Başkan Adayı Mustafa Akgül, 'Üzerimizdeki bu vebalden hep birlikte kurtulabilmek için beraberce canla başla çalışacağız. Allah'ın yardımı ve vatandaşın desteği ile birlik beraberlik içerisinde, üzerimize düşeni sonuna kadar yaparak bu seçimi alacağız. Bu mücadele artık şahısları aşmıştır, partileri aşmıştır. Bu tamamen Mersin'in demokrasi mücadelesi, Mersinlinin onur mücadelesi haline gelmiştir."dedi.

Demokrat Parti Akdeniz Belediye Başkan Adayı Mustafa Akgül, basınla bir araya geldi ve 31 mart seçimlerinde DP Partiden Akdeniz Belediye Başkan Adayı olduğunu ifade etti. Toplantıya İyi Parti'den Akdeniz Belediye Başkan Adayı olup, yaşanan süreç sonrası başvuru evrakları zamanında teslim edilmediğinden dolayı aday olamayan Akif Çiftçi de katıldı.

Akgül basın toplantısında yaptığı konuşmada son 15 günde Mersin'de yaşanan demokrasi garabetine dikkat çekti ve " Normal giden seçim sürecinde açık ara öndeyken, görünen 3-5 kişi ve arkasındaki uzantıları akla hayale gelmeyen bir kumpasla Mersin'in önün kesmeye niyetlenmişlerdir. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ın yeniden adaylığını ve Akif Çifti'nin de Akdeniz ilçe belediye başkan adaylığını kurdukları kumpasla engellemişlerdir. İnsanların seçme ve seçilme hakları gasp edilmiştir.

Mersin ve Akdeniz'e çağ atlatacak dev projelerin yapılmasını engelleyecek ve Mersin'in geleceğini karartacak böyle bir demokrasi ayıbını, böyle bir kara lekeyi temizleyebilmek, Mersin'de birlik ve beraberlik içerisinde yaşayan tüm insanların önce vatandaşlık sonra da Mersinlilik görevidir. Bu Mersin'in her bölgesinde yaşayanlar için böyledir. "dedi

Akif Çiftçi'nin de  Akdeniz'den DP adayı olduğunu fakat yaşanan kumpasla onun seçilme hakkının da elinden alınmış olduğunu belirten Akgül, " Dolayısıyla Akdeniz'de yaşayan insanların da seçme hakları ellerinden alınmaya çalışıldı.

Ben Akdenizliyim. Bir dönem Huzurkent belediye başkanlığı yaptım. Bu demokrasi mücadelesine dahil olup sahiplenmek üzere Akdeniz Belediye Başkanlığına Demokrat Partiden aday oldum.

Üzerimizdeki bu vebalden hep birlikte kurtulabilmek için beraberce canla başla çalışacağız. Allah'ın yardımı ve vatandaşın desteği ile birlik beraberlik içerisinde, üzerimize düşeni sonuna kadar yaparak bu seçimi alacağız. " dedi

Bu mücadelenin artık şahısları  ve partileri aştığını belirten Akgül," Bu tamamen Mersin'in demokrasi mücadelesi,Mersinlinin onur mücadelesi haline gelmiştir.

Bu kumpasların Mersin'in önünü kesmeyeceğinin biz bilincindeyiz. Vatandaşın da yakın ilgisinden bunların farkında olduğunu ve daha fazla sahipleneceğini biliyoruz. Bu Mersin sevdalısı, fedakar ve duyarlı hemşehrilerimize, hiç tereddüt etmeden herkese hızlıca ulaşarak durumu anlatmalarını ve herkesin Demokrat Parti amblemi olan "KIRAT" a oy kullanmalarını sağlamak için çaba sarfetmelerini önemle rica ediyoruz.

Onun için son söz olarak; YETER! SÖZ MERSİNİNDİR! diyorum " diyerek konuşmasını tamamladı.

Akif Çiftçi de yaşanan süreci değerlendi ve kendilerine kurulan kumpas sonucu yaşanan demokrasi ayıbına karşı en güzel cevabı 31 martta Mersin halkının vereceğine inandığını söyledi ve  DP Akdeniz Adayı Mustafa Akgül'e destek verdiklerini sözlerine ekledi.

inovatifhaber

 

 

Etiketler :
Paylaş :

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  FLAŞ HABER

  HABER ARA
 
 
  
  YAZARLAR
   

  FLAŞ HABER

 


 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GÜNCEL HABERLER SİYASET HABERLERİ SPOR HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 

İmge Gazetesi Mersin | Resmi Web Sitesi | Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
imgegazetesi.com © Copyright 2014-2023 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA