BELEDİYE BÜTÇESİNİN YÜZDE 1’İ YOKSULLARA | İmge Gazetesi

 
             HABER ARŞİVİ    |    GÜNCEL    |    ÖZEL HABER    |    SİYASET    |    KÜLTÜR SANAT    |    EKONOMİ    |    YAŞAM    |    SPOR
BELEDİYE BÜTÇESİNİN YÜZDE 1’İ YOKSULLARA


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yenişehir Belediye Başkan adayı Abdullah Özyiğit, Fuat Morel, Batıkent ve Barbaros mahallelerinde vatandaşlarla buluştu.

 

CHP Yenişehir Belediye Başkan adayı Abdullah Özyiğit, Yenişehir’de belediyeciliği yeni bir boyuta taşıyacaklarını söyledi. Özyiğit,  “Önceliklerimiz arasında çocuklarımız ve gençlerimiz olacak. Yenişehir’de bir çocuğumuz yatağa aç girdiğinde uyuyamamalıyız. 17 yaşında bir çocuğumuz intihar ettiğinde kendi çocuğumuzun yüzüne bakamamalıyız. İşte biz böyle bir belediyecilik yapmayı düşünüyoruz” dedi. Özyiğit, belediye bütçesinin yüzde 1’ini sosyal yardım projelerine ayıracaklarını vurguladı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yenişehir Belediye Başkan adayı Abdullah Özyiğit,  Fuat Morel, Batıkent ve Barbaros mahallelerinde vatandaşlarla buluştu.

Abdullah Özyiğit, Barbaros Mahallesi’ndeki toplantıda, şehir içinde, mahalle aralarında kalan atölye ve işyerlerinin durumunu ve yeniş sanayi siteleri ihtiyacını değerlendirdi.

Geçtiğimiz yıllarda, küçük esnafın bir araya toplanacağı bir arazi belirlendiğini ancak Büyükşehir Belediye Meclisi’nde AKP ve MHP’nin ortak kararıyla o arazinin konut alanına çevrildiğini ifade eden Abdullah Özyiğit,  “Küçük esnafın sorunlarını çözmek yerine rantı önceledikleri için bazı işler askıya düştü. Şimdi biz ise küçük esnafımızın sorununu Büyükşehir Belediyesi ile beraber çözeceğiz.  Alt birim belediyesi olarak yapacağımız işler sınırlı. Ancak seçimlerde Büyükşehir’i de kazanırsak işte o zaman Mersin’in rengini değiştiririz. Örneğin seçimlerden sonra otobanın üst kısmında Yenişehir sınırları içerisinde bulunan bir bölgede Mobilyacılar Sitesikurmayı hedefliyoruz. Bu sözü geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediyesi Başkan adayımız Sayın Vahap Seçer vermiştir. Mersin’i merkezi hükümetin yatırımlarına ihtiyaç duymadan çok daha güzel yerlere taşıyabiliriz” dedi.

‘İHTİYAÇ DUYAN HER EVE YARDIM ELİMİZ UZANACAK’

CHP Yenişehir Belediye Başkan adayı Abdullah Özyiğit, Batıkent Mahallesi’ndeki toplantıda da belediye başkanı olduğunda uygulayacakları sosyal projeleri anlattı.

Yenişehir’de belediyeciliği yeni bir boyuta taşıyacaklarını belirten Abdullah Özyiğit şunları söyledi: “Önceliklerimiz arasında çocuklarımız ve gençlerimiz olacak. Yenişehir’de bir çocuğumuz yatağa aç girdiğinde uyuyamamalıyız. 17 yaşında bir çocuğumuz intihar ettiğinde kendi çocuğumuzun yüzüne bakamamalıyız. İşte biz böyle bir belediyecilik yapmayı düşünüyoruz.  Yenişehir Belediye Başkanı olduğumda ilçemizde bulunan her eve gireceğiz ve gelir düzeyini, ihtiyaçlarını, engellisi ya da hastası olup olmadığını belirleyeceğiz. Sorunları kanunların verdiği yetkiye dayanarak, belediye bütçesinin yüzde birini sosyal yardımlara ayırma yöntemiyle çözeceğiz.  Bunu yaparken de sağ elin verdiğini sol elin görmeyecekanlayışıyla yapacağız. Bizim amacımız belediyeyi yukarıdan aşağıya değil, aşağıdan yukarıya yönetmektir. Meclis üyeleri sizlerin temsilcisidir. Dolayısıyla sizlerin isteklerini yerine getirmekle yükümlülerdir. Meclis sizden gelen kararları önem sırasına göre değerlendirecek ve karar altına alacak.”

PAZARCILARDAN SPOR TESİSİ SÖZÜ

Yenişehir’de hemşerilik duygusunu ve aidiyet duygusunu geliştirmeyi hedeflediklerini ifade eden Abdullah Özyiğit, bunu da vatandaşların daha çok spor yapmasını, daha çok kültürel, sanatsal ve sosyal etkinlik yapmasını sağlayarak gerçekleştireceklerini söyledi

Abdullah Özyiğit, yaptığı konuşmanın ardından, mahalle sakinlerinin soru ve taleplerini dinledi. Bir çocuğun futbol sahası talebini dile getirmesinin üzerine Özyiğit, dinleyiciler arasında yer alan Pazarcılar Odası Başkanı Abdulhalim Batur’a seslenerek, “Başkan arsayı belediye olarak biz ayarlayalım. Üst yapısını da pazarcılar odası olarak siz karşılayın” dedi.  Pazarcılar Odası Başkanı Batur’dan ‘neden olmasın başkanım’ yanıtını alan Özyiğit, “İşte bu dayanışmadır. Hemşehrilik bilincinin oluşmasına bir katkıdır”şeklinde konuştu.

 

 

 

 

Etiketler :
Paylaş :

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  FLAŞ HABER

  HABER ARA
 
 
  
  YAZARLAR
   

  FLAŞ HABER

 


 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GÜNCEL HABERLER SİYASET HABERLERİ SPOR HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 

İmge Gazetesi Mersin | Resmi Web Sitesi | Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
imgegazetesi.com © Copyright 2014-2023 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA