BEDENSEL ENGELLİ YELKEN SPORCU EĞİTİM VE GELİŞİM KAMPI MERSİN’DE BAŞLADI | İmge Gazetesi

 
             HABER ARŞİVİ    |    GÜNCEL    |    ÖZEL HABER    |    SİYASET    |    KÜLTÜR SANAT    |    EKONOMİ    |    YAŞAM    |    SPOR
BEDENSEL ENGELLİ YELKEN SPORCU EĞİTİM VE GELİŞİM KAMPI MERSİN’DE BAŞLADI


Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) tarafından düzenlenen ’Bedensel Engelli Yelken Sporcu Eğitim ve Gelişim Kampı’ Mersin’de başladı.

 

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) tarafından düzenlenen ’Bedensel Engelli Yelken Sporcu Eğitim ve Gelişim Kampı’ Mersin’de başladı.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Engelli Yelken Branşı Teknik Kurul üyesi ve Milli Takım Antrenörü Cemal Özdiyar ve TBESF Engelli Yelken Branşı Milli Takım ikinci Antrenörü Refik Aktuğ tarafından 25 yelken sporcu adayına, 4 gün teorik ve 3 gün suda pratik yelken çalışması verilecek.

Amaçlarının özgürlüğe yelken açacak yeni sporculara ulaşmak olduğunu belirten Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Engelli Yelken Branşı Teknik Kurul Başkanı ve kamp sorumlusu Aynur Olgaç, "Öncelikli hedefimiz yelken sporunu Türkiye’de yapılabilir bir branş haline getirmek. Bünyemizdeki sporcu sayımızı arttırmak ve yeni sporcular kazandırmaktır. Federasyonumuz tarafından yapılan eğitim ve gelişim kamplarını ne kadar çoğaltabilirsek, sporcu sayımızın artmasını sağlayabiliriz. Bu doğrultuda ilerlersek Türkiye’de engelli yelken sporunun, kulüp ve sporcu sayısının hızlı bir şekilde artacağına inancım tam" dedi.

Türkiye’nin değişik yerlerinden eğitim ve gelişim kampına katılan 25 yelken sporcu adayına, milli takım antrenörleri tarafından 4 gün pratik ve 3 gün de yelkene hiç binmemiş engelli sporcu adaylarını denizle tanıştırıp, pratik eğitimler verileceğini kaydeden Olgaç, "Bu sayede lisanslarını çıkartarak müsabakalara katılımlarını sağlamak ve hedeflerimizden biri olan 2024’deki Yaz Olimpiyatlarına katılmak istiyoruz" diye konuştu.

 

 Etiketler :
Paylaş :

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  FLAŞ HABER

  HABER ARA
 
 
  


  YAZARLAR
   
  FLAŞ HABER 


 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GÜNCEL HABERLER SİYASET HABERLERİ SPOR HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 

İmge Gazetesi Mersin | Resmi Web Sitesi | Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
imgegazetesi.com © Copyright 2014-2021 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA