BAŞKAN DİNÇER’DEN YAŞAM USTASI EMEKLİLERE ZİYARET | İmge Gazetesi

 
             HABER ARŞİVİ    |    GÜNCEL    |    ÖZEL HABER    |    SİYASET    |    KÜLTÜR SANAT    |    EKONOMİ    |    YAŞAM    |    SPOR
BAŞKAN DİNÇER’DEN YAŞAM USTASI EMEKLİLERE ZİYARET


Dinçer, emeklileri “yaşam ustası” olarak isimlendirerek, “Yaşamda yeterli olgunluğa ve doyuma ulaşmış emeklilerimizin sorunlarının çözümünde sürekli yanlarında olacağız” dedi.

 

Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Türkiye Emekliler Derneği Mersin Şube Başkanı Cemal Akbudak’ı ziyaret ederek yeni hizmet binalarının hayırlı olması dileğinde bulundu. Dinçer, emeklileri “yaşam ustası” olarak isimlendirerek, “Yaşamda yeterli olgunluğa ve doyuma ulaşmış emeklilerimizin sorunlarının çözümünde sürekli yanlarında olacağız” dedi.

Emekliler Derneği Mali Sekreteri Zuhal İyidil ile Eğitim ve Teşkilatlandırma Sekreteri Ahmet Şenol Keskin’inde hazır bulunduğu ziyarette, Başkan Akbudak tarafından sıcak bir ilgiyle karşılanan ESOB Başkanı Talat Dinçer, “Yaşam Ustası emeklilerimiz, maalesef ülkemizde hak ettiği ücreti almıyor. Bir çok emeklimiz, yaşamanı sürdürebilmek için ek iş yapmak zorunda kalıyor” dedi.

Konuşmasının devamında kahve köşelerine çekilmek yerine ülkesine hizmet etme gayretindeki emekli çalışanların maaşlarından daha düne kadar yüzde 30’lara varan kesintiler yapıldığını hatırlatan Başkan Dinçer, “Hükümet nezdinde yaptığımız girişimler sonucu bu kesintiler önce yüzde 15’lere çekildi. Uzun uğraşlar sonucu 2017 yılı başı itibarıyla da kesinti tamamen iptal edildi. Temennimiz ülkemizin bugünlere gelmesinde en büyük emeğin sahibi yaşam ustası emeklilerimizin hayat standartının yükseltilmesi ve hak ettiği en iyi şekilde yaşamasıdır” diye konuştu.

Başkan Dinçer, yeni hizmet binasının hayırlı olması dileğinde bulunarak, “Emeklilerimiz kütüphanesiyle, bilgi işlemiyle, lokaliyle şık ve modern bir hizmet binasına kavuşmuş durumda. Sayın başkanımızı bu hizmetinden dolayı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz” şeklinde sözlerini noktaladı.

Türkiye Emeklier Derneği Mersin Şube Başkanı Cemal Akbudak’ta yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Akbudak, emeklilerin hayatını kolaylaştırmak adına var güçleriyle çalıştıklarının altını çizerek, “ Bu anlamda üye sayımızı hızla arttırıyoruz. Bizler biliyoruz ki örgütlü bir güç istediğini alır. Aksi taktirde sizi kimse dikkate almaz. Biz burada üyelerimizin hak ve menfaatlerini koruma altında, onlara en iyi hizmeti verme adına buradayız” dedi.

Konuşmasının devamında emeklilerin sağlık konusuna gereken hassasiyeti gösterdiklerini ve bu anlamda Özel Mersin Ortadoğu Hastanesi, Özel Doğuş Hastanesi, City Hospital (Eski Duygu Tıp), Tarsus Medical Hastanesi ile anlaşmalar yaptıklarını kaydeden Başkan Akbudak, ayrıca evi olmayan emeklileri ev sahibi yapma konusundaki gayretlerinin tüm hızıyla sürdüğünü belirterek, TOKİ tarafından bu yıl ilk etapta 500 konutun yapımına başlanacağı bilgisi aldıklarını sözlerine ekledi.

 

Etiketler : Mersin ESOB, Türkiye Emekliler Derneği Mersin Şubesi
Paylaş :

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  FLAŞ HABER

  HABER ARA
 
 
  
  YAZARLAR
   
  FLAŞ HABER 


 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GÜNCEL HABERLER SİYASET HABERLERİ SPOR HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 

İmge Gazetesi Mersin | Resmi Web Sitesi | Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
imgegazetesi.com © Copyright 2014-2024 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA