402 BİN ÖĞRENCİ MERSİN’DE KARNE COŞKUSUNU YAŞADI | İmge Gazetesi

 
             HABER ARŞİVİ    |    GÜNCEL    |    ÖZEL HABER    |    SİYASET    |    KÜLTÜR SANAT    |    EKONOMİ    |    YAŞAM    |    SPOR
402 BİN ÖĞRENCİ MERSİN’DE KARNE COŞKUSUNU YAŞADI


2016 -2017 Eğitim Öğretim yılının ilk döneminin sona ermesi ile her derece ve türdeki okullarda karne dağıtımları yapıldı. Mersin’de 402 bin öğrenci karnelerini alıp ilk tatile merhaba dedi

 

2016 -2017 Eğitim Öğretim yılının ilk döneminin sona ermesi ile her derece ve türdeki okullarda karne dağıtımları yapıldı. Mersin’de 402 bin öğrenci karnelerini alıp ilk tatile merhaba dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca 4 merkez ilçede 4 farklı türden okulu ziyaret edip karne dağıtımlarına katılarak öğrencilerin yaşadığı sevinç ve coşkuya ortak oldu.

Mezitli ilçesinde başlayan karne coşkusu Yenişehir, Akdeniz ve Toroslar ile devam etti

İl Milli Eğitim Müdürünün katıldığı ilk program Mezitli ilçesi Pakize Kokulu Anadolu Lisesi karne dağıtım programı oldu. Kendisine burada İlçe Milli Eğitim Müdürü Dursun Kılıç ve Milli Eğitim Şube Müdürleri eşlik etti. Pakize Kokulu Anadolu Lisesinde 9.sınıf ve 10.sınıflarda Suriyeli öğrenciler dönem birincisi olarak örnek bir başarıya da imza attılar. Karnenin yanında dönem birincisi Suriyeli öğrencilere plaket de verildi.

İkinci program Yenişehir İlçesinde yapıldı. Yenişehir İlkokulunda düzenlenen karne dağıtım programında öğrenciler karnelerini İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Kamil Çelebiyılmaz´ın elinden aldılar.

Yenişehir’in ardından Akdeniz İmam hatip Ortaokulunda düzenlenen karne dağıtım programına geçen Koca burada da İlçe Müdürü Adem Şimşek ile birlikte öğretmen ve öğrencilerle birlikte düzenlenen programa katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca Suriyeli öğrencileri de unutmadı  

Koca ardından Toroslar ilçesine geçti. Toroslar 2 Nolu Geçici Eğitim Merkezine geçen Koca burada da Suriyeli öğrencilerin karne mutluluğunu onlarla yaşadı. İl Müdürü Adem Koca’ya Toroslar İlçe Müdürü Mehmet Badas da eşlik etti. 

Ziyaret ettiği bütün okullarda Koca, öncelikle öğretmenlerle bir araya gelip kendileriyle sohbet ettikten sonra sınıflara geçerek karne dağıtım programlarına katıldı.

Koca, Öğrencilerin sanatsal, kültürel, sportif ve bilimsel faaliyetlere katılması teşvik edilmeli

Yarıyıl tatilinde test çözme, özet çıkarma gibi öğrenciyi tek bir alana yönlendiren ev ödevleri verilmemesini isteyen Koca, bunun yerine öğrencinin kendini tanıması, geliştirmesi ve sosyalleşmesine katkı sağlayacak sanatsal, kültürel, sportif ve bilimsel faaliyetlere katılması konusunda öğrencilerin teşvik edilmesi gerektiğini belirtti.

Aynı şekilde kitap okuma, film izleme, müze ve tarihi mekan gezileri ile toplumsal yardımlaşma ve dayanışmayı destekleyici faaliyetlerin de tavsiye edilmesinin önemli olduğunu sözlerine ekledi. Koca, öğrencilerden de tatilin bir haftasını dinlenmeye, bir haftasını yeni bir başlangıca ayırmalarını ve tatilde kitap okumaya ve çalışmaya devam etmelerini istedi.

Karne öğretmen, öğrenci ve ailenin ortak değerlendirmesidir

Koca, karnenin, öğretmen, öğrenci ve ailenin ortak değerlendirmesi olduğunun altını çizdi.

Karneyi başarılı ya da başarısız kılan birçok neden olduğuna işaret eden Koca, her çocuğun kendi gelişimine göre bir yeterliliğe sahip olduğunun altını çizerek, daha çok sevgi, biraz daha planlama, farklı yaklaşımlar, sabır, hoşgörü ve iyi niyetin ailelerin yol haritası olması gerektiğini söyledi.​

 

Etiketler : İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca
Paylaş :

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  FLAŞ HABER

  HABER ARA
 
 
  
  YAZARLAR
   
  FLAŞ HABER 


 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GÜNCEL HABERLER SİYASET HABERLERİ SPOR HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 

İmge Gazetesi Mersin | Resmi Web Sitesi | Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
imgegazetesi.com © Copyright 2014-2023 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA