HASTANE KORİDORLARI BÖYLE BİR AŞK GÖRMEDİ | İmge Gazetesi

 
             HABER ARŞİVİ    |    GÜNCEL    |    ÖZEL HABER    |    SİYASET    |    KÜLTÜR SANAT    |    EKONOMİ    |    YAŞAM    |    SPOR
HASTANE KORİDORLARI BÖYLE BİR AŞK GÖRMEDİ


Niğdeli Hüseyin dede, 57 yıllık eşinin kalp ameliyatını gözyaşları ve “Allah’ım beni al, onun hayatını bağışla” dualarıyla bekledi. Hatice nine de uyanır uyanmaz “Kocam yemek yapamaz, beni eve gönderin” dedi

 

Niğdeli Hüseyin dede, 57 yıllık eşinin kalp ameliyatını gözyaşları ve “Allah’ım beni al, onun hayatını bağışla” dualarıyla bekledi. Hatice nine de uyanır uyanmaz “Kocam yemek yapamaz, beni eve gönderin” dedi.

Mersin’in Tarsus ilçesindeki Medical Park Hastanesi, örneğine az rastlanacak bir aşka tanıklık ediyor. 75 yaşındaki Hüseyin Özcan, kalp krizi geçiren 73 yaşındaki eşi Hatice Özcan’ın ameliyatı sırasında kapıda gözyaşları içinde “Allah’ım beni al, onun canını bağışla” diye dua etti. Ameliyat sonrası da yoğun bakım ünitesi önünden bir dakika bile ayrılmadı. Hatice nine ise narkozun etkisinden çıkar çıkmaz doktoruna “Kocam yemek yapmayı bilmez, beni hemen evime gönderin” dedi. Hüseyin Özcan, yoğun bakımda da eşini yalnız bırakmadı.

ÖNCE KALP PİLİ TAKILDI

Niğde’nin Ulukışla ilçesine bağlı Köşkönü köyünde yaşayan Hatice Özcan, sırtında ağrı hissedince eşi ve çocukları tarafından önce Tarsus’taki bir kamu hastanesine götürüldü. Buradaki doktor Hatice ninenin kalbinde sorun olduğunu anlayınca Medical Park Tarsus Hastanesi’ne yönlendirdi. Kardiyoloji Uzmanı Dr. Veli Kaya’nın yaptığı anjiyo işleminden sonra Hatice ninenin kalbine pil takıldı. Taburcu edilen yaşlı kadın kontrole geldiğinde 2’nci kez anjiyo işlemi yapılmak üzereyken acilen by-pass ameliyatına karar verildi.

"KOCAM SEFİL OLUR"

Hatice nine, Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Özgür Mart tarafından operasyona alınırken, 57 yıllık eşi Hüseyin Özcan ağlayarak beklediği ameliyathane kapısında sürekli “Allah’ım beni al, onun hayatını bağışla” diye dua etti. Özcan, by-pass sonrası yoğun bakım servisinin önünden de ayrılmadı. Kısa süreyle içeri girmesine izin verilen Hüseyin dede, eşinin elini tutup öperek moral verdi. Hatice nine ise kendine gelir gelmez doktoruna “Bizim evimiz köyde. Kocam yemek yapmayı bilmez. Aç kalır, sefil olur. Beni bırakın evime gideyim” dedi.

"BİR KIŞ GÜNÜ EVLENMİŞTİK"

Çiftin aşkına tanık olan bütün hastane personeli gibi duygulanan Op. Dr. Özgür Mart, eşinin sevgisinin de katkısıyla Hatice ninenin durumunun iyi olduğunu ve artık kalp piline ihtiyacı kalmadığını söyledi. Dr. Mart’la birlikte eşini ziyaret eden Hüseyin Özcan ise 57 yıl önce görücü usulüyle, tarihini hatırlamadıkları bir kış günü evlendiklerini anlattı. Hüseyin dede, “24 yıl Almanya’da çalıştım. Sadece 8 ay eşim yanımdaydı. Sonra onu köye göndermek zorunda kaldım. Uzun yıllar hasretlik çektim. Onu çok seviyorum” diye konuştu. Hüseyin Özcan, 7 çocuk ve 21 torun sahibi olduklarını, köyde yalnız yaşadıklarını söyledi.

 

Etiketler :
Paylaş :

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  FLAŞ HABER

  HABER ARA
 
 
  
  YAZARLAR
   


  FLAŞ HABER 


 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GÜNCEL HABERLER SİYASET HABERLERİ SPOR HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 

İmge Gazetesi Mersin | Resmi Web Sitesi | Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
imgegazetesi.com © Copyright 2014-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA