GÖÇ, KONUT SATIŞLARINI ARTTIRDI | İmge Gazetesi

 
             HABER ARŞİVİ    |    GÜNCEL    |    ÖZEL HABER    |    SİYASET    |    KÜLTÜR SANAT    |    EKONOMİ    |    YAŞAM    |    SPOR
GÖÇ, KONUT SATIŞLARINI ARTTIRDI


Mersin’de 2015 yılı inşaat sektörünü değerlendiren Özdiker İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özdiker, Mersin’e yaşanan yoğun göçün, inşaat sektörünü hareketlendirdiğini ve konut satışlarının arttığını ifade etti

 

Mersin’de 2015 yılı inşaat sektörünü değerlendiren Özdiker İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özdiker, Mersin’e yaşanan yoğun göçün, inşaat sektörünü hareketlendirdiğini ve konut satışlarının arttığını ifade etti.

Mersin’e yaşanan göçlerin konut ihtiyacını arttırdığını ifade eden Özdiker; "Mersin’e yoğun göç olduğundan konut ihtiyacı devamlı vardır. Şehrin görüntüsünden anlaşılacağı üzere Toroslar'ın kenar mahalleri ve Tece'ye kadar inşaatlar yapılmakta ve bunların da alıcıları çıkmaktadır. Biz Özdiker İnşaat olarak Mersin'de belli kesimin konut ihtiyacını karşılamakla birlikte yatırım amaçlı konut edinmek isteyenlere de hitap etmekteyiz. Özdiker İnşaat yaptığı projelerle, konutlarına her zaman yoğun bir talep almaktadır.’’ Şeklinde konuştu.

Çimento ve demirde gerileyen fiyatların sektöre yansımasını değerlendiren Özdiker; "Çimento ve demirdeki indirim kısmi olarak maliyetleri azalttı ama inşaat maliyetleri demir ve çimentodan ibaret olmayıp diğer girdilere yapılan zamlar ve arsa değerlerinin yükselmesi maliyetleri daha fazla arttırmış oldu. Buda demektir ki “proje bazında yapılacak inşaatlarda” maliyeti önemli ölçüde etkiler.’’ Dedi.

Konut Satışlarında Krediler Çok Büyük Etkendir

Özdiker, banka kredileri ile yapılan satışları değerlendirerek ‘’Bankalarda kendilerine göre paranın bir maliyeti olduğundan arz ve talebe göre faiz belirliyorlar. Banka kredileri konut satışında çok büyük etken olup faiz oranının düşük olması konut satışlarının artmasına, faizlerin yüksek olması ise konut satışlarının azalmasına neden olabilmektedir. Bu demektir ki, konut satışlarında krediler çok büyük etkendir.’’ İfadelerine yer verdi.

Kentsel Dönüşüm Mersin’in En Fazla İhtiyaç Duyduğu Çalışmalardır

Kentsel dönüşümün Mersin’in en fazla ihtiyaç duyduğu çalışmalardan olduğuna da dikkat çeken Özdiker, ‘’Kentin güzelleşmesi için şehir merkezinde bulunan eski yapıların, modernize edilmesi Mersin açısından gerekli bir uygulamadır. Özdiker İnşaat olarak, önümüzdeki 7-8 senelik projelerin planlamasını yapmış olup, inşaat sektöründe güvenli bir şekilde yol almaktayız. Kentsel dönüşüm tabi ki Mersin için gerekli bir uygulamadır.’’ vurgusunu yaptı.

 Etiketler :
Paylaş :

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  FLAŞ HABER

  HABER ARA
 
 
  
  YAZARLAR
   
  FLAŞ HABER 


 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GÜNCEL HABERLER SİYASET HABERLERİ SPOR HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 

İmge Gazetesi Mersin | Resmi Web Sitesi | Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
imgegazetesi.com © Copyright 2014-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA